Pierwsza Płyta „ZDZICHU OBUDŹ SIĘ”

ZDZICHU, OBUDŹ SIĘ

yikrGenMT (1)Piosenki na tej płycie nie są utworami komercyjnymi. Pochodzą z okresu, kiedy zaczęłam komponować utwory, można powiedzieć, typowo okolicznościowe, związanie z wydarzeniami rodzinnymi lub pod wpływem jakiejś refleksji. Cóż, niektórzy nazywają to natchnieniem, ale nie używałabym w tym miejscu zbyt wzniosłych słów. A oto niektóre z piosenek:

(Wszelkie prawa zastrzeżone)

Zdzichu, obudź się

 

To autobiograficzny utwór. Zawiera pewne aluzje i nawiązuje do wydarzeń autentycznych, ale, gwoli wyjaśnienia, taki „Zdzichu” nie istnieje. To postać zmyślona. Szczerze mówiąc, śpiewam tę piosenkę trochę do siebie. Choć tekst skierowany jest do mężczyzny, równie dobrze mogłaby to być kobieta, do życia której zakradł się marazm, a którego ja zawsze bardzo się boję. Marzyła mi się w tej piosence sekcja dęta, i, dzięki uprzejmości muzyków, dobrze ją słychać.

(Agata Demidowicz: music, lyrics, guitars and vocal, Adam Schoenfeld: trombone, Roman Schoenfeld: trumpet, Sylwester Schoenfeld: tenor saxophone, Tomasz Boćkowski: percussion, Piotr Kowalski: bass guitar)                                                    

Production and mix: Piotr Kowalski

 

 Kołysanka dla bliskich, którzy są daleko

Piosenka, o różnych ludzkich smuteczkach, to wyraz mojego lekkiego osłupienia galopującym upływem czasu i tęsknoty za kochanymi osobami.

(Agata Demidowicz: music, lyrics, guitar and vocal, Tomasz Boćkowski: percussion, Piotr Kowalski: bass guitar and bass solo)                     

Production and mix: Piotr Kowalski

 

Ptaki (Historia dwóch pliszek)

Kolejny ślub, tym razem młodszej córki – kolejny „odlot” Ptaka do swojego własnego gniazda. Wydawało mi się, że nie dorosłam na tyle, aby być gotowa na taki moment. Ale nadszedł.

(Agata Demidowicz: music, lyrics, guitars, guitar solo and vocal, Tomasz Boćkowski: percussion, Piotr Kowalski: bass guitar)        

Recordings: guitars and vocal: Marcin Sobierajski    

Production and mix: Adam Przybyłowski Jr

 

Piosenka Marketingowa

Jak sama nazwa wskazuje, napisana w celach marketingowych, dla I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Dzięki życzliwości Pani Dyrektor, Jadwigi Andrzejewskiej, udało się ten pomysł zrealizować. Miło było spotkać na swej drodze, w związku z nagraniami, zdolnych muzyków. Mam na myśli pełnego pomysłów muzycznych Michała Saidowskiego, który ubarwił piosenkę swym gitarowym brzmieniem i dynamicznym solo. Myślę również o Piotrze Małkiewiczu – zagrał tak, jak sobie wyobrażałam, to doświadczony i dobry basista. Tomasz Boćkowski, kolejny muzyk, bardzo zdolny i uniwersalny perkusista, jestem wdzięczna za współpracę przy również i innych nagraniach.

(Agata Demidowicz: music, lyrics, voice in the background, riffs and solo in the background, Michał Saidowski: acoustic, electric guitar and the main solo,

Tomasz Boćkowski: percussion, Piotr Małkiewicz: bass guitar, Vocals: Beata Gdula, Dominika Andrzejewska, Agnieszka Skowrońska, Martyna Lisewska)

Production and mix: Adam Przybyłowski Jr

 

Rock and roll dla Karola

To odpowiedź na pytanie synka naszych znajomych: „Czy ty umiesz zagrać rock and rolla?” Postanowiłam spróbować i napisałam dla Karolka piosenkę. Niezastąpiony Tomasz Boćkowski w trybie ekspresowym dograł dynamiczną i łobuzerską perkusję, a Piotr Kowalski  – basówkę i przez noc zmiksował piosenkę.

(Agata Demidowicz: music, lyrics, guitars, Tomasz Boćkowski; percussion, Piotr Kowalski: bass gitar)

Recordings: vocal and guitars: Marcin Sobierajski

Production and “mix at night”: Piotr Kowalski

20140826_194948